29.11
29 listopada uczniowie kl. 4 POSSP pod opieką pp. Wojciecha Zięby, Moniki Mikulskiej i Anetty Gibały-Dayet wzięli udział w spotkaniu z prof. Andrzejem Kaliszewskim w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tematem spotkania i wykładu był "Zbigniew Herbert".

08-17.11
W dniach od 8 do 17 listopada grupa uczniów z kl. 4 PLP i 6 POSSP pod opieką pp. Lidii Danilczyk, Joanny Nowocień, Stanisława Zielińskiego i Wojciecha Zięby uczestniczyła w VI Plenerze Malarskim "Artyści i ich postawy wobec współczesnego świata"- Madryt 2018 o charakterze naukowo-plenerowym. Cel wyjazdu: zapoznanie z twórczością Diego Velazqueza, Francisco Goi, Pabla Picassa oraz zapoznanie się z dziedzictwem kultury europejskiej, islamu, starożytnego Egiptu, malarstwem europejskim i niderlandzkim, rzeźbą od gotyku do współczesności oraz architekturą XX i XXI wieku.

13.11
W auli Centrum Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie odbyły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości połączone z wystąpieniem p. Dyr. Małgorzaty Hołówki, wykładem p. Pawła Należniaka - Artyści w walce o niepodległość II Rzeczypospolitej- oraz akademią przygotowaną przez uczniów kl. 3 POSSP pod opieką pp. Pawła Należniaka i Dariusza Gorajczyka.

05.11
Uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży. Warsztaty poprowadziła p. Agata Michalec, psychoterapeuta z Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie