Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019.

Mistrz z Trzebonia, Pokłon Pasterzy.

28.12
28 grudnia o godz. 19.00 w Otwartej Pracowni, ul. Dietla 11, Kraków odbędzie się wernisaż wystawy "Pejzaż z abstrakcją" p. Juliusza Kosina, nauczyciela rysunku i malarstwa w ZPSP w Krakowie. Wystawa będzie czynna do 25 stycznia 2019 r.

21.12
Odbyło się przedświąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej. Podczas spotkania Mateusz Leśniak i Michał Leśniak z kl 6 POSSP oraz Jakub Zarzycki z kl 4 PLP otrzymali Stypendium Artystyczne im. Józefa Kluzy ufundowane przez Pana Adama Pietkiewicza.

11.12
W ramach współpracy z Miejskim Dziennym Domem Seniora w Krakowie odbyły się kolejne warsztaty rysunkowe, w których uczestniczyły uczennice kl. 2 PLP pod opieką nauczyciela rysunku i malarstwa p. Marzeny Bednarskiej.

06-07.12
W dniach od 6 do 7 grudnia uczniowie kl. 1A i 4POSSP pod opieką pp. Anetty Gibały-Dayet, Katarzyny Michaliszyn, Kazimierza Borkowskiego i Juliusza Kosina uczestniczyli w wyjeździe naukowym do Wiednia na wystawę monograficzną Pieter'a Bruegla Starszego w Muzeum Historii Sztuki z okazji 450. rocznicy śmierci oraz wystawę monograficzną Claude'a Moneta w Albertina Muzeum.

06.12
W Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbył się wernisaż wystawy prac Zuzanny Romańskiej z kl. 5 POSSP. Wystawa będzie czynna do końca lutego.

04.12
Społeczność szkolna uczestniczyła w Wieczorze poezji, którego głównym tematem była "Wolność". Na spotkaniu uczniowie zaprezentowali wybrane utwory poetyckie oraz wystąpił post-rockowy zespół instrumentalny Poseidon's Harbour. Wieczór zorganizowała p. Karolina Kwak.