Przerwa świąteczna Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych

21-22.03
Odbyły się rekolekcje w kościele św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela sióstr Norbertanek w Krakowie. Nauki na temat: "Sztuka przetrwania" poprowadził ksiądz dr Mikołaj Niedojadło.

19.03
Samorząd Uczniowski z całą społecznością szkoły wziął udział w akcji zbierania książek na kiermasz "Ciacho za ciacho" zorganizowany przez duszpasterstwo akademickie "Beczka" na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów w dniu 18 marca 2018 r. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na odbudowę przedszkola w Karakosz w Iraku, zniszczonego podczas wojny z Państwem Islamskim.

16.03
Uczniowie kl. 2 POSSP uczestniczyli w wycieczce do Czarnego Dunajca i zajęciach z curlingu pod opieką pp. Beaty Albert-Gaczorek i Dariusza Gorajczyka

15.03
Julia Polak z kl. 5 POSSP, nauczyciel Marzena Bednarska, i Gabriela Długosz z kl. 4 POSSP, nauczyciel dr Michał Stonawski, otrzymały nominacje do grupy nagród i wyróżnień w VI Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w rysunku uczniów szkół plastycznych Radom 2017 zorganizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu.

15.03
Rozstrzygnięcie XXI Konkursu Rysunkowego "Autoportret" dla uczniów ZPSP w Krakowie

Skład Jury:

Michał Leśniak - kl. 5 POSSP
Składamy serdeczne gratulacje!

09.03
Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska prowadzonego przez Fundację dla Zwierząt - Dar Serca.

08.03
W ZPSP w Krakowie odbyły się WARSZTATY DESIGNU dla szkół artystycznych z naszego regionu
Program:
- Wykład - "Design, moda i nowe źródła światła"- dr Bożeny Groborz i mgr Bożydara Tobiasza z Katedry Przestrzeni i Barwy Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie;
- Wykład - "Historia litery"- dr hab. Bazylego Krasulaka prof. ASP z Pracowni Komunikacji Wizualnej AW ASP w Warszawie;
- Wykład połączony z prezentacją - "Projektowanie Graficzne jako sposób komunikowania się" dr Kuby Sowińskiego z Pracowni Form Reklamowych Wydziału Grafiki ASP w Krakowie
Podczas wykładu omówione zostały również elementy egzaminu wstępnego na wyższą uczelnię dotyczące projektowania graficznego;
- Warsztaty prowadzone przez dr Kubę Sowińskiego i Grzegorza Bobulskiego z ZPSP w Krakowie na temat: "Ćwiczenie (plakat/okładka) z posługiwania się środkami stylistycznymi w konstruowaniu języka graficznego".
W Warsztatach wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie i Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem wraz z nauczycielami

03.03
Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły, godz. 10.00-14.00

02.03
W Galerii Floriańska 22 odbył się wernisaż wystawy nauczycieli ZPSP w Krakowie "Od B do Z - Balewska Bielawka Bobulski Borkowski Hoffmann Hołówka Kosin Polewka Prasil Stonawski Wąsacz Włodek Zieliński".
Wystawa będzie czynna do 14 marca.
Galeria Floriańska, Kraków, ul. Floriańska 22.
Serdecznie zapraszamy!