ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA OD 23 GRUDNIA 2017 R. DO 1 STYCZNIA 2018 R.

Życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym Roku 2018!

22.12
Życzenia świąteczne i koncert kolęd przygotowany pod opieką pp. Karoliny Kwak i Joanny Nowocień przez uczniów kl. 2 i 3POSSP. W czasie uroczystości spotkania opłatkowego zostało wręczone Stypendium Artystyczne im. J. Kluzy ufundowane przez p. Adama Pietkiewicza dla Antoniego Kuźniarza, ucznia kl. 4 PLP oraz nagrody w Konkursie na film promujący szkołę zorganizowany przez ZPSP w Krakowie i dla Zarządu Samorządu Uczniowskiego kończącego kadencję za wyjątkowe zaangażowanie w prace na rzecz społeczności szkolnej.

19.12
Wyjście uczniów klasy 2 i 3 POSSP pod opieką pp. Karoliny Kwak, ks. Tomasza Gędłka i Wojciecha Zięby na przedstawienie "Kopciuszek" w Narodowym Starym Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Krakowie.

16 - 20.12
Wizyta grupy uczniów i nauczycieli z Izraela ze szkoły Hebrew Reali School w Hajfie w ramach wymiany młodzieży polsko-izraelskiej.

16.12

NAPISZ LIST.
ZMIEŃ ŻYCIE!

W godz. od 9.00 - 14.00 odbył się Maraton Pisania Listów w obronie obrończyń i obrońców praw człowieka. Koordynatorzy: Samorząd Uczniowski w składzie:
Filip Rabiej, Kinga Zięba.
Opiekun: p. Joanna Nowocień

15.12
Grupa uczniów z kl. 5 i 6 POSSP pod opieką p. Grzegorza Bobulskiego wzięła udział w wernisażu 25. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach.
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowany został m.in. plakat "D-17" autorstwa p. Grzegorza Bobulskiego promujący ZPSP w Krakowie.
Po wernisażu uczniowie zwiedzili wystawę stałą i wystawy czasowe w Muzeum Śląskim w Katowicach.

08.12
Uczniowie klas 3 i 4 PLP wzięli udział w "Lekcji czytania" z dr Grzegorzem Jankowiczem z Centrum Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Lekcja czytania odbyła się w ramach zajęć z języka polskiego.

06.12
Samorząd Uczniowski pod opieką p. Joanny Nowocień wraz z całą społecznością szkoły wziął udział w corocznej Akcji Szlachetna Paczka przygotowując paczkę na Święta Bożego Narodzenia dla p. Janiny i Jej rodziny. Zakupiono m. in. lodówkę i pralkę.

06.12
Konkurs na film promujący szkołę zorganizowany przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.
Jury na posiedzeniu dnia 30 listopada przyznało 5 równorzędnych nagród:
Film 1
Olga Dymitrowska - 2 PLP
Alicja Godyń - 2 PLP
Katarzyna Witek - 2 PLP
Film 2
Oliwia Kałwa - 2 PLP
Film 3
Piotr Daniszewski - 4 POSSP
Film 4
Rozalia Bielec - 6 POSSP
Krzysztof Młynarczyk - 2 PLP
Jacek Łudzik - 2 PLP
Film 5
Zuzanna Romańska - 4 POSSP
Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje!